Cinemu - Islamic Movie Guide
Home | Register | Login | Contact

9 Ağustos Haftasi Sinema rehberi

Cinemu 9 Ağustos 2013, Sinemada haftanın fotoğrafı Vizyona Girenler, güvenli ve daha güvenli filmler: 

Türkiye de Vizyona giren filmler:
 

Elysium: Yeni Cennet
Jurassic Park 3D
Ateşli Aynasızlar
Evdeki Yabancılar
Hayallerin Ötesinde

ABD vizyona giren filmler (Ek olarak):
 

Percy Jackson: Sea of Monsters
We're the Millers
Planes
Prince Avalanche
Chennai Express
I Give It a Year
In a World...
Off Label

Haftanın Öne Çıkanları:

Yeni Cennet – Elysium:
Elysium Matt Damon’un Ajan Bourne serisindeki imajına leke sürmeyecek gibi gözüküyor hem bilim kurgu hem de aksiyon tutkunlarını cezbediyor. Film District 9 ile tanınan yönetmen Neill Blomkamp'ın yeni projesi ve yine uzak gelecekte, 2154 yılında geçiyor ve uzayla yakın temas halinde ilerliyor. Elysium'da  lüks içinde yaşama şansına sahip zenginlerle çürümüş olan Dünyamızdaki fakirleri birbirinden artık uzay ayırmaktadır.  Fakirler tedavi için bile Elysium'a zor şartlarda gidebilmektedir.  Max bu duruma son vermeyi misyon haline getirene dek bu böyle devam edecektir.  Bu film Bilim kurgu sevenleri fazlası ile memnun edeceğe benziyor.


Jurassic Park 3D
Bildiğimiz Jurassic Park'ın 3 boyutlusunu görmek istiyorum diyenler için uygunlaştırılmış versiyon.  Bilim adamları yaptıkları deneylerde dinazorların DNA zincirlerini çözerler ve bazı deneyler sonucunda yaratıkları tekrar dünyaya getirirler.Multi milyoner Hammond’un projeye destek vermesiyle hükümetten bir ada kiralanır ve adada klonlanan dinozarlara yaşam alanı hazırlanır. Hammond Jurassic Park adını verdiği bu adaya test için Bilimadamlarını davet eder. Ama bilim adamlarından birisi dinazorların embriyolarını çalmak için güvenlik sistemini bozar. Elektrikli teller devre dışı kalınca serbest kalan Dinazorlar adayı ele geçirir ve etraf eskisi kadar güvenli değildir..

Ateşli AynasızlarHaftanın Komedi filmi. Karakterleri bir birinden zıt iki kadın, birisi FBI ajanı Sarah Ashburn diğeri ise Bostonlu polis memuru Shannon Mullins. Rus uyuşturucu mafyasının peşine düşerler. Çalışma yöntemleri birbirlerinden farklı konun koruyucular birbirleriyle çalışmaktan pek hoşlanmasalar da ortak düşmana karşı güç birliği yaparlar..

Hayallerin Ötesinde: Haftanın en çok seyirci öeken filmi olmasa da en ilginci olmayı hakkediyor. İngiltere’den kendisi gibi görme engellilerin eğitimi için Lizbon’a getirilen Ian idealist bir eğitmendir. Kendine has sıra dışı teknikleriyle okuldakilerin dikkatlerini üstüne çeker. Baston kullanmayı reddeder. İlk zamanlarda bunun tehlikeli olduğunu düşünenler Ian’a tepki gösterirler. Zamanla onun tekniklerine alışarak gören insanlar gibi şehirde serbestçe dolaşmaya başlarlar..

Uçaklar: Haftanın tek çizgi filmi. Bu hafta henüz Türkiyede vizyona girmedi ama Amerika'da vizyonda olacak. Dusty, eski model bir kasaba uçağıdır. Fakat akrobasi uçaklarına özenmektedir. Ama bir çok engel bulunmaktadır. Bunlardan biriside onun yükseklik korkusudur. Çok sevilen Carls filminin gökyüzüne uyarlanmış hali. Ve Uçaklarda gönülleri fetih edecek gibi.
Bayram haftasında ‘’En Güvenli’’  ve ''Güvenli'' filmler bölümü için önerilenleri eklemiyrouz. Haftaya yepyeni ve güvenli filmler cinemu izleme ekibi tarafından eklenecektir.